آموزش تعمیرات تلویزیون ال ای دی اسنوا

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می­شود تلویزیون ال ای دی دچار آسیب شده و یا حتی بشکند. گاهی اوقات تلویزیون به درستی در محل خود نصب نمی­شود که این مسئله باعث افتادن و شکستن آن می­گردد. تلویزیون­های ال­ای­دی در برابر فشار نیز بسیار حساس هستند و فشار بیش­از حد باعث می­شود تا صفحه آن فرو رفته و لامپ­های ال­ای­دی موجود در آن بسوزند. این موضوع باعث خاموشی تلویزیون می­گردد. قبل از اینکه بخواهیم به ادامه این مقاله بپردازیم باید خدمت شما عرض کنیم که ما بعنوان نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ و همچنین نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی و نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی توصیه میکنیم که حتما این مقاله را مطالعه نمایید چرا که علاوه بر اسنوا برای سایر برندهای تلویزیون نیز مفید و کاربردی می باشد.

مدت زمان کارکردن تلویزیون­های ال ­ای ­دی

در هنگام خرید تلویزیون موارد بسیاری وجود دارد که اهمیت بالایی داشته و افراد آن­ها را مدنظر قرار می­گیرند. تلویزیون­های ال­ای­دی در مقایسه با دیگر تلویزیون­ها از روشنایی بیشتری برخوردار هستند و همین مسئله موجب شده تا افراد بیشتری این مدل از تلویزیون­ها را انتخاب کنند. تلویزیون­های ال­ای­دی مصرف برق کمتری نیز دارند و عمق رنگ مشکی به اندازه کافی در آن­ها وجود دارد.

نمی­توان گفت تلویزیون­های LED دارای چه مدت عمری هستند و پس از یه مدت مشخص کارکرد آن­ها کاهش یافته و روشنایی تصویر کم می­شود. درواقع باید گفت عمر تلویزیون مدت زمانی است که پس از گذشت آن روشنایی تصویر نسبت به روزهای نخست کاهش یافته و به میزان قابل توجهی کم می­شود. کمپانی­های مختلفی وجود دارد که به تولید تلویزیون مشغول هستند و عمر آن­ها را بیش از حد واقعی عنوان می­کنند. درخصوص تلویزیون­های مختلف باید گفت عمر آن­ها با یکدیگر فرق داشته و پس از مدتی مشخص روشنایی آن­ها کاهش پیدا می­کند.

تعمیر پنل­های ال­ای­دی شکسته

برخی از افراد گمان می­کنند چنانچه پنل ال­ای­دی دچار آسیب و شکستگی شود می­توان آنرا تعمیر کرد. باید این نکته را درنظر داشت که پنل­های ال­ای­دی دارای لامپ­های ال­ای­دی بوده و چنانچه این لامپ­ها خراب شده و یا بسوزند تلویزیون باید به کمپانی تولید کننده بازگردانده شود تا لامپ­های آسیب دیده تعویض گردند. البته این درخصوص تلویزیون­هایی است که بخشی از آن دچار آسیب شده و اگر تمام صفحه تلویزیون شکسته و یا سوخته باشد دیگر قابلیت تعمیر نداشته و نمی­توان صفحه دیگری را جایگزین آن نمود.

اغلب تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا از تکنولوژی روز بهره­مند هستند و این کمپانی خدمات بسیاری را در اختیار مشتریان قرار داده است. گاهی اوقات برد به کار رفته در تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا قابلیت تعمیر داشته و چنانچه مشکل از این قسمت باشد پس از تماس مشتریان تلویزیون به تعمیرگاه مجاز اسنوا بازگردانده شده و برد آن تعمیر می­شود. تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا دارای مشکلاتی هستند که برخی از آن­ها در منزل برطرف می­شود اما برخی دیگر به تعمیرگاه ارجاع داده شده و توسط تکنسین متخصصی بررسی شده و درصورت نیاز قطعه آسیب دیده تعویض می­گردد.

آموزش تعمیرات تلویزیون LED اسنوا

عیوب متداول در تلویزیون­های ال ­ای ­دی اسنوا

یکی از مهم­ترین مشکلاتی که در تلویزیون­های LED اسنوا وجود دارد روشن و خاموش­ شدن خودکار این دسته از تلویزیون­ها است. گاهی اوقات این مشکل در اثر آسیب دیدگی مین­برد به وجود می­آید و تعمیرکاران متخصص شرکت اسنوا برای تعمیر این بخش می­توانند یکی از قطعات مربوط به حافظه و یا نرم­افزار تلویزیون را تعویض کنند. البته گاهی نیز تعمیرکاران کل مین­برد را تعویض می­کنند که این عمل باعث می­شود مشکل به وجود آمده به­طور کامل از بین برود.

خاموش روشنی تلویزیون و وجود هاله سیاه بر روی تصویر

این مشکل را نمی­توان در منزل تعمیر کرد و یک تکنسین متخصص با تعویض کامل بک­لایت می­تواند مشکل ایجاد شده را از میان بردارد. در بخش بک­لایت پس از چند وقت ال­ای­دی­های موجود خاموش می­شوند و به این ترتیب هاله سیاهی بر روی صفحه نمایش تلویزیون به وجود می­آید. درصورت وجود این مشکل تعمیرکاران تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا می­توانند کل بخش بک­لایت را تعویض کرده و مشکل را از بین ببرند.

تاریک و روشن شدن و ایجاد تصویر دوتایی

گاهی تلویزیون­های ال­ای­دی دچار مشکل شده و تصویر نشان داده شده از قسمت بالا تاریک و روشن می­شود و تصویر به­صورت دوتایی دیده می­شود. این مشکل را می­توان در منزل برطرف نمود که البته برای این­کار نیز تعمیرکاران تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا باید وارد عمل شوند. این مشکل اغلب در پنل­ تلویزیون به وجود می­آید و در اغلب تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا می­توان آن را دید.

قطع تصویر پس از چند ثانیه روشن بودن

یکی دیگر از مشکلاتی که برای تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا ممکن است به­وجود بیاید روشن­شدن تلویزیون و قطعی تصویر پس از چند ثانیه است. در این حالت تعمیرکارانی که از سوی شرکت اسنوا تعیین شده­اند برد بک­لایت و لامپ­های ال­ای­دی که در درون پنل تلویزیون وجود دارد چک می­کنند. چنانچه این بخش­ها مشکلی داشته باشند تعمیرکاران اسنوا به­راحتی آن­ها را تعمیر و درصورت نیاز تعویض می­کنند.

باقی ماندن تلویزیون ال­ای­دی اسنوا در حالت استندبای

در این حالت تعمیرکاران تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا برد پاور را بررسی کرده و پس از آن به سراغ مین­برد می­روند. اگر این بخش­ها مشکلی داشته باشند آن­ها را تعویض و یا تعمیر می­کنند. این مشکل را می­توان در منزل نیز برطرف کرد و نیازی به انتقال تلویزیون به تعمیرگاه وجود ندارد.

وجود صدا و عدم نمایش تصویر

یکی دیگر از مشکلاتی که در تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا وجود دارد این است که تلویزیون صدا دارد اما تصویری قابل مشاهده نیست. این احتمال وجود دارد که بک­لایت تلویزیون خراب شده باشد؛ تعمیرکاران متخصص اسنوا می­توانند این مشکل را به راحتی و در منزل برطرف کنند. خرابی بک­لایت ال­ای­دی یکی از شایع­ترین مشکلاتی است که در این مدل از تلویزیون­ها دیده می­شود و اغلب مشتریان در خصوص این مشکل با شرکت اسنوا تماس می­گیرند.

چشمک زدن چراغ ال­ای­دی تلویزیون و عدم روشنایی آن

در حالت ممکن است که پاور تلویزیون ال­ای­دی دچار عیب و نقص شده باشد. چنانچه مشکل به وجود آمده در پاور تلویزیون باشد در اغلب موارد می­توان برد پاور را تعمیر کرد و پس از تعمیر نیز به مدت سه ماه دارای ضمانت هستند. گاهی اوقات نیز مین­برد خراب است که البته این مورد بسیار کم اتفاق می­افتد اما می­توان آن­را تعمیر و یا تعویض نمود.

دیر روشن شدن تلویزون­های ال­ای­دی اسنوا

خرابی برد پاور در اغلب موارد موجب می­شود تا تلویزیون دیر روشن شود و تعمیرکاران تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا می­توانند برد را تعمیر کرده و مشکل را برطرف کنند. این مشکل به سادگی در منزل حل شده و حدود سه ماه ضامنت برای آن درنظر گرفته می­شود.

باقی ماندن تلویزیون بر روی چراغ پاور

این مشکل یکی از مواردی است که تعمیرکاران مجاز و متخصص می­توانند آن را در منزل برطرف کرده و نیازی به انتقال تلویزیون به تعمیرگاه نمی­باشد. این مشکل در اغلب تلویزیون­های ال­سی دی به برد پاور ارتباط دارد اما درخصوص تلویزیون­های ال­ای­دی خرابی مین­برد باعث بروز این مشکل می­شود. گاهی اوقات می­توان مین­برد را تعمیر کرد اما در اغلب مواقع این قطعه باید تعویض گردد تا مشکل روشن نشدن تلویزیون ال­ای­دی اسنوا برطرف شود.

نبود صدا در تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا

زمانی که تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا در بخش صدا دچار مشکل شود باید خرابی را در مین برد و بلندگوی آن جستجو کرد. البته احتمال بسیار کمی وجود دارد که بلندگوهای تلویزیون دچار خرابی شده باشد و وجود مشکل در مین­برد بیشترین احتمال را دارد. گاهی اوقات نمی­توان برد را تعمیر کرد و تعمیرکار باید آن را تعویض کند. البته اگر مدت زمان زیادی از عملکرد تلویزیون گذشته باشد این احتمال وجود دارد که مشکل نبود صدا به بلندگوهای آن مربوط باشد.

خاموش و روشن شدن تلویزیون ال­ای­دی اسنوا

این مشکل را نیز می­توان به سادگی در منزل حل نمود و در اغلب موارد مشکل مربوط به مین­برد آن است که باید تعمیر شود. البته گاهی نیز این احتمال وجود دارد که مین برد قابلیت تعمیر نداشته و باید تعویض شود. اگر مین­برد تعمیر شده باشد حدود سه ماه کارکرد آن تضمین خواهد شد و تعمیرکاران از قطعات اصلی و فابریک دراینخصوص استفاده می­کنند. البته تعمیر قطعات تلویزیون ال­ای­دی اسنوا باعث می­شود مشتریان نسبت به پرداخت هزینه­های بالا صرفه­جویی کنند و تلویزیون آن­ها با کمترین مبلغ تعمیر شده و همچون روز اول کارایی خود را داشته باشند.

خاموش شدن تلویزیون پس از چند ساعت

یکی دیگر از مشکلاتی که درخصوص تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا وجود دارد این که پس از چند ساعت کار به­صورت خودکار خاموش می­شود. در این حالت برد پاور آسیب دیده و تعمیرکاران می­توانند آن­را به­ راحتی در منزل تعمیر نمایند.

تیره­گی تصویر تلویزیون از قسمت بالا تا پایین

گاهی اوقات تصاویر به نمایش درآمده در تلویزیون­های ال­ای­دی از قسمت بالا تا پائین تیره می­شوند که باتوجه به مدل­های مختلف این احتمال وجود دارد پنل این تلویزیون­ها دچار مشکل شده باشد. در این­صورت تعمیرکار اقدام به تعویض پنل نموده و مشکل به وجود آمده را برطرف می­کند. در برخی از مدل­ها نیز مشکل ایجاد شده مربوط به بک­لایت بوده و به سادگی و در منزل قابل حل کردن است. در این حالت بک­لایت تعمیر شده و به مدت مشخصی ضمانت می­شود. در این­صورت نیز تعمیرکار از قطعات اصلی و فابریک برای تعمیر استفاده می­کند. البته مشتریان باید به خاطر داشته باشند که درصورت خرابی پنل تعمیرکار نمی­تواند آن را در منزل تعمیر کند و الزامی است که آن­را به تعمیرگاه مناسب انتقال دهد. گاهی اوقات نیز بردهای دیگری که در تلویزیون­های ال­ای­دی به کار رفته دچار آسیب و خرابی می­شوند که می­توان آن­ها را به راحتی در محل زندگی مشتری تعمیر نمود. نکته­ای که مشتریان باید به آن توجه داشته باشند این است که تعمیر تلویزیون ال­ای­دی یک کار تخصصی بوده و باید توسط تعمیرکاران مجاز بررسی شوند.

در آخر امیدواریم که این مقاله از نمایندگی تعمیرات وستینگهاوس تک سرویس برای شما مفید بوده باشد.

Rate this post