آموزش تعمیرات تلویزیون ال ای دی اسنوا

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می­شود تلویزیون ال ای دی دچار آسیب شده و یا حتی بشکند. گاهی اوقات تلویزیون به درستی در محل خود نصب نمی­شود که این مسئله باعث افتادن و شکستن آن می­گردد. تلویزیون­های ال­ای­دی در برابر فشار نیز بسیار حساس هستند و فشار بیش­از حد باعث می­شود تا صفحه آن فرو رفته و لامپ­های ال­ای­دی موجود در آن بسوزند. این موضوع باعث خاموشی تلویزیون می­گردد. قبل از اینکه بخواهیم به ادامه این مقاله بپردازیم باید خدمت شما عرض کنیم که ما بعنوان نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ و همچنین نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی و نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی توصیه میکنیم که حتما این مقاله را مطالعه نمایید چرا که علاوه بر اسنوا برای سایر برندهای تلویزیون نیز مفید و کاربردی می باشد.

مدت زمان کارکردن تلویزیون­های ال ­ای ­دی

در هنگام خرید تلویزیون موارد بسیاری وجود دارد که اهمیت بالایی داشته و افراد آن­ها را مدنظر قرار می­گیرند. تلویزیون­های ال­ای­دی در مقایسه با دیگر تلویزیون­ها از روشنایی بیشتری برخوردار هستند و همین مسئله موجب شده تا افراد بیشتری این مدل از تلویزیون­ها را انتخاب کنند. تلویزیون­های ال­ای­دی مصرف برق کمتری نیز دارند و عمق رنگ مشکی به اندازه کافی در آن­ها وجود دارد.

نمی­توان گفت تلویزیون­های LED دارای چه مدت عمری هستند و پس از یه مدت مشخص کارکرد آن­ها کاهش یافته و روشنایی تصویر کم می­شود. درواقع باید گفت عمر تلویزیون مدت زمانی است که پس از گذشت آن روشنایی تصویر نسبت به روزهای نخست کاهش یافته و به میزان قابل توجهی کم می­شود. کمپانی­های مختلفی وجود دارد که به تولید تلویزیون مشغول هستند و عمر آن­ها را بیش از حد واقعی عنوان می­کنند. درخصوص تلویزیون­های مختلف باید گفت عمر آن­ها با یکدیگر فرق داشته و پس از مدتی مشخص روشنایی آن­ها کاهش پیدا می­کند.

تعمیر پنل­های ال­ای­دی شکسته

برخی از افراد گمان می­کنند چنانچه پنل ال­ای­دی دچار آسیب و شکستگی شود می­توان آنرا تعمیر کرد. باید این نکته را درنظر داشت که پنل­های ال­ای­دی دارای لامپ­های ال­ای­دی بوده و چنانچه این لامپ­ها خراب شده و یا بسوزند تلویزیون باید به کمپانی تولید کننده بازگردانده شود تا لامپ­های آسیب دیده تعویض گردند. البته این درخصوص تلویزیون­هایی است که بخشی از آن دچار آسیب شده و اگر تمام صفحه تلویزیون شکسته و یا سوخته باشد دیگر قابلیت تعمیر نداشته و نمی­توان صفحه دیگری را جایگزین آن نمود.

اغلب تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا از تکنولوژی روز بهره­مند هستند و این کمپانی خدمات بسیاری را در اختیار مشتریان قرار داده است. گاهی اوقات برد به کار رفته در تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا قابلیت تعمیر داشته و چنانچه مشکل از این قسمت باشد پس از تماس مشتریان تلویزیون به تعمیرگاه مجاز اسنوا بازگردانده شده و برد آن تعمیر می­شود. تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا دارای مشکلاتی هستند که برخی از آن­ها در منزل برطرف می­شود اما برخی دیگر به تعمیرگاه ارجاع داده شده و توسط تکنسین متخصصی بررسی شده و درصورت نیاز قطعه آسیب دیده تعویض می­گردد.

آموزش تعمیرات تلویزیون LED اسنوا

عیوب متداول در تلویزیون­های ال ­ای ­دی اسنوا

یکی از مهم­ترین مشکلاتی که در تلویزیون­های LED اسنوا وجود دارد روشن و خاموش­ شدن خودکار این دسته از تلویزیون­ها است. گاهی اوقات این مشکل در اثر آسیب دیدگی مین­برد به وجود می­آید و تعمیرکاران متخصص شرکت اسنوا برای تعمیر این بخش می­توانند یکی از قطعات مربوط به حافظه و یا نرم­افزار تلویزیون را تعویض کنند. البته گاهی نیز تعمیرکاران کل مین­برد را تعویض می­کنند که این عمل باعث می­شود مشکل به وجود آمده به­طور کامل از بین برود.

خاموش روشنی تلویزیون و وجود هاله سیاه بر روی تصویر

این مشکل را نمی­توان در منزل تعمیر کرد و یک تکنسین متخصص با تعویض کامل بک­لایت می­تواند مشکل ایجاد شده را از میان بردارد. در بخش بک­لایت پس از چند وقت ال­ای­دی­های موجود خاموش می­شوند و به این ترتیب هاله سیاهی بر روی صفحه نمایش تلویزیون به وجود می­آید. درصورت وجود این مشکل تعمیرکاران تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا می­توانند کل بخش بک­لایت را تعویض کرده و مشکل را از بین ببرند.

تاریک و روشن شدن و ایجاد تصویر دوتایی

گاهی تلویزیون­های ال­ای­دی دچار مشکل شده و تصویر نشان داده شده از قسمت بالا تاریک و روشن می­شود و تصویر به­صورت دوتایی دیده می­شود. این مشکل را می­توان در منزل برطرف نمود که البته برای این­کار نیز تعمیرکاران تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا باید وارد عمل شوند. این مشکل اغلب در پنل­ تلویزیون به وجود می­آید و در اغلب تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا می­توان آن را دید.

قطع تصویر پس از چند ثانیه روشن بودن

یکی دیگر از مشکلاتی که برای تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا ممکن است به­وجود بیاید روشن­شدن تلویزیون و قطعی تصویر پس از چند ثانیه است. در این حالت تعمیرکارانی که از سوی شرکت اسنوا تعیین شده­اند برد بک­لایت و لامپ­های ال­ای­دی که در درون پنل تلویزیون وجود دارد چک می­کنند. چنانچه این بخش­ها مشکلی داشته باشند تعمیرکاران اسنوا به­راحتی آن­ها را تعمیر و درصورت نیاز تعویض می­کنند.

باقی ماندن تلویزیون ال­ای­دی اسنوا در حالت استندبای

در این حالت تعمیرکاران تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا برد پاور را بررسی کرده و پس از آن به سراغ مین­برد می­روند. اگر این بخش­ها مشکلی داشته باشند آن­ها را تعویض و یا تعمیر می­کنند. این مشکل را می­توان در منزل نیز برطرف کرد و نیازی به انتقال تلویزیون به تعمیرگاه وجود ندارد.

وجود صدا و عدم نمایش تصویر

یکی دیگر از مشکلاتی که در تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا وجود دارد این است که تلویزیون صدا دارد اما تصویری قابل مشاهده نیست. این احتمال وجود دارد که بک­لایت تلویزیون خراب شده باشد؛ تعمیرکاران متخصص اسنوا می­توانند این مشکل را به راحتی و در منزل برطرف کنند. خرابی بک­لایت ال­ای­دی یکی از شایع­ترین مشکلاتی است که در این مدل از تلویزیون­ها دیده می­شود و اغلب مشتریان در خصوص این مشکل با شرکت اسنوا تماس می­گیرند.

چشمک زدن چراغ ال­ای­دی تلویزیون و عدم روشنایی آن

در حالت ممکن است که پاور تلویزیون ال­ای­دی دچار عیب و نقص شده باشد. چنانچه مشکل به وجود آمده در پاور تلویزیون باشد در اغلب موارد می­توان برد پاور را تعمیر کرد و پس از تعمیر نیز به مدت سه ماه دارای ضمانت هستند. گاهی اوقات نیز مین­برد خراب است که البته این مورد بسیار کم اتفاق می­افتد اما می­توان آن­را تعمیر و یا تعویض نمود.

دیر روشن شدن تلویزون­های ال­ای­دی اسنوا

خرابی برد پاور در اغلب موارد موجب می­شود تا تلویزیون دیر روشن شود و تعمیرکاران تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا می­توانند برد را تعمیر کرده و مشکل را برطرف کنند. این مشکل به سادگی در منزل حل شده و حدود سه ماه ضامنت برای آن درنظر گرفته می­شود.

باقی ماندن تلویزیون بر روی چراغ پاور

این مشکل یکی از مواردی است که تعمیرکاران مجاز و متخصص می­توانند آن را در منزل برطرف کرده و نیازی به انتقال تلویزیون به تعمیرگاه نمی­باشد. این مشکل در اغلب تلویزیون­های ال­سی دی به برد پاور ارتباط دارد اما درخصوص تلویزیون­های ال­ای­دی خرابی مین­برد باعث بروز این مشکل می­شود. گاهی اوقات می­توان مین­برد را تعمیر کرد اما در اغلب مواقع این قطعه باید تعویض گردد تا مشکل روشن نشدن تلویزیون ال­ای­دی اسنوا برطرف شود.

نبود صدا در تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا

زمانی که تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا در بخش صدا دچار مشکل شود باید خرابی را در مین برد و بلندگوی آن جستجو کرد. البته احتمال بسیار کمی وجود دارد که بلندگوهای تلویزیون دچار خرابی شده باشد و وجود مشکل در مین­برد بیشترین احتمال را دارد. گاهی اوقات نمی­توان برد را تعمیر کرد و تعمیرکار باید آن را تعویض کند. البته اگر مدت زمان زیادی از عملکرد تلویزیون گذشته باشد این احتمال وجود دارد که مشکل نبود صدا به بلندگوهای آن مربوط باشد.

خاموش و روشن شدن تلویزیون ال­ای­دی اسنوا

این مشکل را نیز می­توان به سادگی در منزل حل نمود و در اغلب موارد مشکل مربوط به مین­برد آن است که باید تعمیر شود. البته گاهی نیز این احتمال وجود دارد که مین برد قابلیت تعمیر نداشته و باید تعویض شود. اگر مین­برد تعمیر شده باشد حدود سه ماه کارکرد آن تضمین خواهد شد و تعمیرکاران از قطعات اصلی و فابریک دراینخصوص استفاده می­کنند. البته تعمیر قطعات تلویزیون ال­ای­دی اسنوا باعث می­شود مشتریان نسبت به پرداخت هزینه­های بالا صرفه­جویی کنند و تلویزیون آن­ها با کمترین مبلغ تعمیر شده و همچون روز اول کارایی خود را داشته باشند.

خاموش شدن تلویزیون پس از چند ساعت

یکی دیگر از مشکلاتی که درخصوص تلویزیون­های ال­ای­دی اسنوا وجود دارد این که پس از چند ساعت کار به­صورت خودکار خاموش می­شود. در این حالت برد پاور آسیب دیده و تعمیرکاران می­توانند آن­را به­راحتی در منزل تعمیر نمایند.

تیره­گی تصویر تلویزیون از قسمت بالا تا پایین

گاهی اوقات تصاویر به نمایش درآمده در تلویزیون­های ال­ای­دی از قسمت بالا تا پائین تیره می­شوند که باتوجه به مدل­های مختلف این احتمال وجود دارد پنل این تلویزیون­ها دچار مشکل شده باشد. در این­صورت تعمیرکار اقدام به تعویض پنل نموده و مشکل به وجود آمده را برطرف می­کند. در برخی از مدل­ها نیز مشکل ایجاد شده مربوط به بک­لایت بوده و به سادگی و در منزل قابل حل کردن است. در این حالت بک­لایت تعمیر شده و به مدت مشخصی ضمانت می­شود. در این­صورت نیز تعمیرکار از قطعات اصلی و فابریک برای تعمیر استفاده می­کند. البته مشتریان باید به خاطر داشته باشند که درصورت خرابی پنل تعمیرکار نمی­تواند آن را در منزل تعمیر کند و الزامی است که آن­را به تعمیرگاه مناسب انتقال دهد. گاهی اوقات نیز بردهای دیگری که در تلویزیون­های ال­ای­دی به کار رفته دچار آسیب و خرابی می­شوند که می­توان آن­ها را به راحتی در محل زندگی مشتری تعمیر نمود. نکته­ای که مشتریان باید به آن توجه داشته باشند این است که تعمیر تلویزیون ال­ای­دی یک کار تخصصی بوده و باید توسط تعمیرکاران مجاز بررسی شوند.

در آخر امیدواریم که این مقاله از نمایندگی تعمیرات وستینگهاوس تک سرویس برای شما مفید بوده باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.